Jesteś tym, co jesz-  ta stara maksyma została bez wątpienia udowodniona przez naukowców i lekarzy i nakazuje jej wierzyć już sama logika. Jesteśmy zbudowani bowiem w dużej części z materii, którą przyjmujemy z każdym posiłkiem. Powszechna dostępność wysokoprzetworzonej żywności sprawia, że 70 % chorób XXI wieku jest konsekwencją złej diety.

Zdjęcie przedstawia miarę taśmową do mierzenia obwodu pasa i ciężar do ćwiczeń w sąsiedztwie czerwonej papryki. Fot. pixabay.com

W poprzednich stuleciach technologia i maszyny nie wyręczały człowieka z większości codziennych obowiązków, a jedliśmy po to żeby przeżyć a nie jak dziś, dla przyjemności. Obecny „dobrobyt” niesie ze sobą negatywne skutki, czyli tzw. choroby XXI wieku. Są to m.in. cukrzyca, nowotwory, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, miażdżyca czy problemy hormonalne.  Jemy bardzo często za dużo, zbyt kalorycznie i niskiej jakości produkty.  A to w połączeniu z małym wysiłkiem fizycznym przepis na fatalny stan zdrowia.

Dlatego warto zapamiętać pięć ważnych zasad, który poprawią nasze zdrowie i samopoczucie. Nie są one trudne do zrealizowania, ważne, by stosować je konsekwentnie.

  1. Pij min 2l wody dziennie
  2. Prowadź zbilansowaną dietę. Jedz dobrej jakości produkty białkowe: ryby, chudy drób i nabiał, jajka, orzechy i roślinny strączkowe. Wprowadź do codziennej diety warzywa i owoce.
  3. Pilnuj regularności posiłków. Jedz co 3- 4 godziny
  4. Ćwicz minimum 3 razy w tygodniu
  5. Zadbaj o regularny sen. 8 godzin snu daje najbardziej optymalne rezultaty.