“W zdrowym ciele zdrowy duch” – zadbaj o swoje zdrowie z SAKO.

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska (SAKO) zaprasza wszystkich swoich mieszkańców, niezależnie od wieku do wzięcia udziału w projekcie „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W życiu nie ma nic ważniejszego od zdrowia.

“W zdrowym ciele zdrowy duch” ma za zadanie szerzyć świadomość oraz pomóc mieszkańcom w poprawie własnego zdrowia, poprzez zmniejszenie masy ciała.

W projekcie metabolicznym organizowanym przez SAKO, otrzymasz profesjonalną pomoc, nie tylko ze strony Dietetyka, ale również ze strony Psychologa. Nakierują Cię oni na odpowiednie tory i odpowiedzą na kluczowe pytania, takie jak:

Jak zacząć?

Pytanie bardzo łatwe, aczkolwiek niezwykle istotne.

Wiele osób boi się zacząć; zmienić coś, iż chcą ominąć efekt zniechęcenia się. W tym momencie pojawia się czysto psychologiczny punkt widzenia.

Boimy się zmian, ponieważ odczuwamy niepewność w stosunku do ich efektów.

www.umcs.pl/pl/aktualnosci

„Świat, jaki stworzyliśmy, jest procesem naszego myślenia. Nie można go zmienić bez zmiany naszego myślenia” – Albert Einstein

Jeden z największych uczonych w historii – Albert Einstein, wysnuł teorię, iż nie można dojść do ładu z samym sobą bez koniecznych zmian.

Aktywność fizyczna jak i świadomość własnych możliwości mentalnych odnoszą się idealnie do powyższego cytatu.

Nie można zmienić własnych nawyków, bez wcześniejszej poprawy toku myślenia.

Start jest kluczowy, więc nie zniechęcaj się. W projekcie otrzymasz pomocną dłoń od specjalistów, których zadaniem będzie nauka Ciebie oraz innych uczestników jak żyć zdrowo oraz jak zarażać innych pozytywnym myśleniem.

Następną kwestią, która nasuwa się na myśl jest:

Co, jeśli nie poczuję żadnych efektów w krótkim okresie czasu?

Zmiana jest procesem, który trwa bezustannie.

Spróbuj wyobrazić sobie proces budowy czegoś, co wymaga mocnych fundamentów, solidnych ścian, a na samym końcu wierzchołka jako zwieńczenia Twojej pracy.

Proces ten wymaga czasu, a na pocieszenie dodam – czas i tak upłynie.

Wiele osób wypowiada się na temat odchudzania w bliżej podany sposób – “mój znajomy/a schudł/a w miesiąc do upragnionej wagi, dlaczego w moim przypadku tyle to trwa?”.

Odpowiedź na to jest prosta – wszystko wymaga czasu.

Ciało każdego z nas kompletnie inaczej oddziałuje na dietę, aktywność fizyczną, przez co efekty są rozłożone w czasie. Osobie A uda się osiągnąć sukces wcześniej niż osobie B, jednak przy odpowiedniej samodyscyplinie, koniec końców obie tam dotrą! 🙂

Podsumowując, nie zniechęcaj się do czegoś, jeśli jeszcze nawet nie zacząłeś/aś.

Pozwól sobie na te zmiany – pamiętaj, w tym całym przedsięwzięciu Twoją jedyną walutą jest czas który i tak upłynie. Zastanów się nad własnym zdrowiem i zadaj sobie pytanie – “czy jestem zadowolony/a?”.

To nic nie kosztuje, a możesz tylko zyskać!

Nasz projekt potwierdza, jak niewiele potrzeba, aby zmienić swój nawyk; poprawić stan psychiczny.

Bez wcześniejszego poprawienia stanu ducha, nie będziemy w stanie poprawić fizycznego aspektu naszego życia; tak jak wskazuje nazwa naszego projektu – “W zdrowym ciele zdrowy duch”. 🙂

Rekrutacja do wzięcia udziału w programie trwa. Pomyśl o własnym zdrowiu; zaproś swoich bliskich do wzięcia udziału.

Nie wahaj się zapytać – jesteśmy tu dla Ciebie.

Jeśli doczytałeś/aś do końca, zostaw coś po sobie. Dołącz do pozytywnego toku myślenia!

Zmiana na lepsze jest tu i teraz!