Nie można zrzucić zbędnych kilogramów bez wysiłku fizycznego i odpowiedniej diety. To oczywiste i wielokrotnie udowodnione. Ale trzecim bardzo istotnym elementem w terapii odchudzającej i po niej, gdy chcemy odpowiednią wagę utrzymać, jest wiedza. Świadomość własnego ciała, procesów metabolicznych, a nawet składu żywności dostępnej w sklepach może okazać się kluczem do sukcesu. Dlatego w projekcie „W zdrowym ciele zdrowy duch – program metaboliczny dla mieszkańców AKO” tak dużą wagę przykładamy do edukacji i informowania mieszkańców Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Kobieta mierzy obwód pasa

Czy tłuste ryby morskie tuczą czy może pomagają w odchudzaniu? Czym słodzić potrawy, by nie zwiększać spożycia pustych kalorii? Jak kilkoma codziennymi czynnościami pomóc w zrzucaniu kilogramów? Czy warto stosować „spalacze tłuszczu” i czy istnieją takie w naturalnej kuchni, produktach dostępnych na naszych bazarkach czy sklepach? Co to jest pułap tlenowy i jak wpływa on na jakość naszego życia?

M.in. na te pytania odpowiadamy na stronie internetowej poświęconej prowadzonemu przez nas projektowi i w mediach społecznościowych. Razem z dietetykami, trenerami i psychologami przygotowujemy garść przydatnych w codziennym życiu ciekawostek i wskazówek. Z różnych dziedzin związanych z odchudzaniem i zdrowym trybem życia: od kuchni, przez siłownie po nasze umysły i kłębiące się w nich wątpliwości.

Przygotowujemy i publikujemy informacje praktycznie, z których łatwo skorzystać w naszych warunkach. Nie będziemy pisać o cudownych, drogich i egzotycznych dietach czy produktach z najdalszych zakątków globu. Piszemy o produktach, które wpłyną na nasze zdrowie, a są dostępne w sklepach w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim czy bazarku w Koźminku.

Wiedza i świadomość zdrowego trybu życia jest najlepszym wsparciem długotrwałej terapii odchudzającej. Pomaga nas mobilizować, utrzymywać w konsekwencji i oszczędzają nasz domowy budżet. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych. Zapraszamy do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami. Razem tworzymy wspólną i bezpłatną platformę wymiany dobrych praktyk, największą społeczność skupioną wokół odpowiedniej wagi i dobrej jakości życia.